Pelinohjaajat - syksy 2019

 

JäPS pelinohjaajat - Voitte varata alla olevasta taulukosta pelinohjausvuoroja itsellenne lähettämällä sähköpostiviestin osoitteseen tuure.nummi@japs.fi   

Mainitse viestissä pelin NUMERO, jonka haluat varata.
Voit varata myös peräkkäisiä pelejä.
Ottelun saa tuomittavakseen se pelinohjaaja,joka ensimmäisenä varaa kyseisen pelin. Tällöin pelinohjaan nimi lisätään taulukkoon rivin viimeiseen sarakkeeseen.

Pelinohjaajapalkkiot maksetaan tilillesi lokakuun loppuun mennessä.
Muistathan toimittaa sitä ennen JäPS toimistolle tilinumerosi ja verokortin.

Opel-liigan säännöt https://opelliiga.sporttisaitti.com/pelinohjaajat/

Aluksi saa varata maksimissaan kolme peliä, jotta pelejä riittäisi monipuolisesti kaikille. Otetaan uusintakierros sitten, jos pelit eivät mene kaupaksi. 

Palkkiot:

5v5 pelit - 8€
8v8 pelit - 10€

 

Lisätietoja

Tuure Nummi

JäPS Junioripäällikkö

tuure.nummi@japs.fi

0451746010

 

JäPS kotipelit - syksy 2019
Nrovko 33AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapaPelinohjaaja
1ma 12.8.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen BTiPS VihreäHarjulaP10 taso 25v5 Santeri Juvonen
2ma 12.8.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen APPS 4HarjulaP10 taso 25v5 Juuso Liinakoski
3ma 12.8.2019klo. 18:30JäPSFCFJ ValkoinenHarjulaP10 taso kilpa8v8 
4ti 13.8.2019klo. 17:30JäPS Valkoinen AKopse VihreäHarjulaP12 taso 25v5 Kiira Nikoskelainen
5ti 13.8.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen DMU P12HarjulaP12 taso 25v5 Veera Jääskä
6ti 13.8.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen CTUPS 2012 ValkoinenHarjulaP12 taso 25v5 Anette Kemppainen
7ti 13.8.2019klo. 17:30Jäps T08TuPS T0809 Lila lukioT08 taso 28v8 Anton Salminen
8ti 13.8.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen AFC Kapina Musta lukioP08 taso 28v8 Luka Rannisto
9ti 13.8.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BMU Keltainen lukioP08 taso 38v8 Onni Kiiski
10ke 14.8.2019klo. 17.45JäPS UnitedPPS MustaHarjulaP11 taso 15v5 Jukka Riihelä
11ke 14.8.2019klo. 17.45JäPS AthleticsRake PallohaitHarjulaP11 taso 25v5 Heidi Jäske
12ke 14.8.2019klo. 18:30JäPS T11 SininenI-HK TimantitHarjulaT11 taso 15v5 Jukka Riihelä
13ke 14.8.2019klo. 18:30JäPS T11 ValkoinenKOPSE KeltainenHarjulaT11 taso 25v5 Ida Hyttinen
14to 15.8.2019klo. 19.30JäPSPPS Musta lukioP09 taso kilpa8v8 Onni Kiiski
15to 15.8.2019klo. 19:30JäPS P10Asku leijonat lukioP09 taso 28v8 Rico Mikkonen
 Nrovko 34AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
16ma 19.8.2019klo. 17:30JäPS SininenFC Kapina10 PunainenHarjulaP10 taso 15v5 Eino Kiiski
17ma 19.8.2019klo. 17:30JäPS T10KoiPS T10/2HarjulaT10 taso 25v5 Santeri Juvonen
18ma 19.8.2019klo. 18:30JäPSTiPSHarjulaP10 taso kilpa8v8 Rico Mikkonen
19ti 20.8.2019klo. 17:30JäPS Valkoinen BKP-75 KeltavihreäHarjulaP12 taso 25v5 Eino Kiiski
20ti 20.8.2019klo. 17:30JäPS Sininen APPS MustaHarjulaP12 taso 25v5 Anette Kemppainen
21ti 20.8.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen CKopse MustaHarjulaP12 taso 25v5 Eino Kiiski
22ti 20.8.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen DKopse SininenHarjulaP12 taso 25v5 Venla Karhu
23ti 20.8.2019klo. 17:30Jäps T08KeiKa lukioT08 taso 28v8 Anton Salminen
24ti 20.8.2019klo. 18:30JäPSI-HK P08 valkoinen lukioP08 taso 18v8 Akseli Hietarinta
25ke 21.8.2019klo. 17.45JäPS RoversTuPS LeijonatHarjulaP11 taso 25v5 
26ke 21.8.2019klo. 17:45JäPS UnitedKeiKa 11 JuventusHarjulaP11 taso 15v5 Arttu Jyske
27ke 21.8.2019klo. 18:30JäPS SocietasKopse MustaHarjulaP11 taso 15v5 Nea Kaarna
28to 22.8.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen AFCFJ Valkoinen 2 lukioP09 taso 18v8 Oskari Myllys
29to 22.8.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BKeiKa lukioP09 taso 28v8 Erkka Kuisma
 Nrovko 35AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
30ma 26.8.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen BHalkian AlkuHarjulaP10 taso 25v5 Santeri Juvonen
31ma 26.8.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen AKoiPS P10 ValkoinenHarjulaP10 taso 25v5 Oskari Myllys
32ti 27.8.2019klo. 17:30JäPS Sininen ATiPS HakunilaHarjulaP12 taso 15v5 Veera Jääskä
33ti 27.8.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BKP-75 Vihreä lukioP08 taso 38v8 Luka Rannisto
34ke 28.8.2019klo. 17:45JäPS AthleticsKopse VihreäHarjulaP11 taso 25v5 Juuso Liinakoski
35ke 28.8.2019klo. 18:30JäPS T11 SininenVJS MustaHarjulaT11 taso 15v5 Nee Kaarna
36to 29.8.2019klo. 19.30JäPSI-HK SininenlukioP09 taso kilpa8v8 Oskari Myllys
 Nrovko 36AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
37ma 2.9.2019klo. 17:30JäPS SininenKeika10HarjulaP10 taso 15v5 Erkka Kuisma
38ma 2.9.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen AKOPSE P10 PunainenHarjulaP10 taso 25v5 Melissa Ahlroos
39ma 2.9.2019klo. 19:30JäPSTiPS HakunilaHarjulaP10 taso kilpa8v8 Rico Mikkonen
40ti 3.9.2019klo.17:30JäPS Valkoinen APPS PunainenHarjulaP12 taso 25v5 Juuso Liinakoski
41ti 3.9.2019klo.17:30JäPS Valkoinen BTiPS 2HarjulaP12 taso 25v5 Neea Kaarna
42ti 3.9.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen CMU P12HarjulaP12 taso 25v5 Anette Kemppainen
43ti 3.9.2019klo. 18:30JäPSKOPSE-Sykloni lukioP08 taso 18v8 Luka Rannisto
44ti 3.9.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen ATuPS P08 Harmaa lukioP08 taso 28v8 Akseli Hietarinta
45ke 4.9.2019klo. 17.45JäPS RoversHalkian AlkuHarjulaP11 taso 25v5 Heidi Jäske
46ke 4.9.2019klo. 17.45JäPS SocietasKoiPS SininenHarjulaP11 taso 15v5 
47ke 4.9.2019klo. 18:30JäPS T11 SininenNJS SuperSalamatHarjulaT11 taso 15v5 Juuso Liinakoski
48ke 4.9.2019klo. 18:30JäPS CityTuPS TiikeritHarjulaP11 taso 15v5 
49ke 4.9.2019klo. 19:00JäPS P10MU10 Keltainen MonitoimihalliP09 taso 28v8 Teemu Mäkinen
50to 5.9.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen AKelA09 lukioP09 taso 18v8 Teemu Mäkinen
 Nrovko 37AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
51ma 9.9.2019klo. 17:30JäPS SininenKP-75 MustaHarjulaP10 taso 15v5 Eino Kiiski
52ma 9.9.2019klo. 17:30JäPS T10FCFJ T10-11HarjulaT10 taso 25v5 Toivo Salonen
53ti 10.9.2019klo. 17:30JäPS Sininen ATiPS 1HarjulaP12 taso 15v5 Venla Karhu
54ti 10.9.2019klo. 17:30Jäps T08Kopse MustatlukioT08 taso 28v8 Kasimir Kuoppamäki
55ti 10.9.2019klo. 18:30JäPSFC Kapina Punainen lukioP08 taso 18v8 Luka Rannisto
56ti 10.9.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen AKeiKa Keltaiset lukioP08 taso 28v8 
57ke 11.9.2019klo. 17.45JäPS RoversTiPS 3HarjulaP11 taso 25v5 Heidi Jäske
58ke 11.9.2019klo. 17.45JäPS AthleticsKelA 2011 keltainenHarjulaP11 taso 25v5 Erkka Kuisma
59ke 11.9.2019klo. 18:30JäPS UnitedNJS MustaHarjulaP11 taso 15v5 Heidi Jäske
60ke 11.9.2019klo. 18:30JäPS CityFCFJ VihreäHarjulaP11 taso 15v5 Oskari Multala
61ke 11.9.2019klo. 19:00JäPS T11 ValkoinenNJS SuperSalamatHarjulaT11 taso 25v5 Neea Kaarna
62to 12.9.2019klo. 19.30JäPSTuPS vihreä lukioP09 taso kilpa8v8 Teemu Mäkinen
63to 12.9.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BPPS Punainen lukioP09 taso 28v8 
 Nrovko 38AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
64ma 16.9.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen ASV BlåGulHarjulaP10 taso 25v5 Erkka Kuisma
65ti 17.9.2019klo. 17:30JäPS Sininen ASibboVHarjulaP12 taso 15v5 Emil Parjanen
66ti 17.9.2019klo. 17:30JäPS Valkoinen AKP-75 KeltavihreäHarjulaP12 taso 25v5 Juuso Liinakoski
67ti 17.9.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen BNJS SuperSalamat T12HarjulaP12 taso 25v5 Neea Kaarna
68ti 17.9.2019klo. 18:15JäPS Valkoinen DKP-75 KeltainenHarjulaP12 taso 25v5 Venla Karhu
69ti 17.9.2019klo. 19:00JäPS Valkoinen CKP-75 VihreäHarjulaP12 taso 25v5 Erkka Kuisma
70ti 17.9.2019klo. 18:30JäPSTuPS P08 valkoinen lukioP08 taso 18v8 Miika Aalto
71ti 17.9.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BHalkian Alku P08-09 lukioP08 taso 38v8 Kasimir Kuoppamäki
72ke 18.9.2019klo. 17:45JäPS CityTiPS 2HarjulaP11 taso 15v5 Oskari Multala
73ke 18.9.2019klo. 17.45JäPS SocietasMU VihreäHarjulaP11 taso 15v5 NoaLönqvist
74ke 18.9.2019klo. 18:30JäPS T11 ValkoinenKOPSE VihreäHarjulaT11 taso 25v5 Ida Hyttinen
75ke 18.9.2019klo. 18:30JäPS UnitedTiPS Hakunila HarjulaP11 taso 15v5 Neea Rautiainen
76to 19.9.2019klo. 19:30JäPS P10MU Ysit lukioP09 taso 28v8 
77to 19.9.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen AKopse Valkoinen lukioP09 taso 18v8 Jasper Jaakkola
 Nrovko 39AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
78ma 23.9.2019klo. 17:30JäPS SininenSV BlåHarjulaP10 taso 15v5 Santeri Nurhonen
79ma 23.9.2019klo. 17:30JäPS P10 valkoinen BTuPS PunainenHarjulaP10 taso 25v5 Erkka Kuisma
80ma 23.9.2019klo. 18:30JäPS T10TiPS T10-11HarjulaT10 taso 25v5 Santeri Nurhonen
81ti 24.9.2019klo. 18:30JäPS P08 Sininen AHyPS Sininen lukioP08 taso 28v8 Miika Aalto
82ti 24.9.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BFCFJ T08-09 1 lukioP08 taso 38v8 Kasimir Kuoppamäki
83ke 25.9.2019klo. 17:45JäPS RoversKeiKa 11 BarcelonaHarjulaP11 taso 25v5 Erkka Kuisma
84ke 25.9.2019klo. 17:45JäPS AthleticsPPS Valkoinen 1HarjulaP11 taso 25v5 
85ke 25.9.2019klo. 18:30JäPS CityKoiPS SininenHarjulaP11 taso 15v5 Noa Lönqvist
86ke 25.9.2019klo. 18:30JäPS SocietasTiPS 2HarjulaP11 taso 15v5 Neea Rautiainen
87ke 25.9.2019klo. 19:00JäPS UnitedTiPS 1HarjulaP11 taso 15v5 Neea Rautiainen
 Nrovko 40AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
88ma 30.9.2019klo. 18:30JäPSNJS MustaHarjulaP10 taso kilpa8v8 
89to 3.10.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BKP-75 Vihreä lukioP09 taso 28v8 
90to 3.10.2019klo. 19:30JäPS P10Tips Vihreät lukioP09 taso 28v8