Pelinohjaajat - kevät 2019

 

JäPS pelinohjaajat - Voitte varata alla olevasta taulukosta pelinohjausvuoroja itsellenne lähettämällä sähköpostiviestin osoitteseen tuure.nummi@japs.fi   

Mainitse viestissä pelin NUMERO, jonka haluat varata.
Voit varata myös peräkkäisiä pelejä.
Ottelun saa tuomittavakseen se pelinohjaaja,joka ensimmäisenä varaa kyseisen pelin. Tällöin pelinohjaan nimi lisätään taulukkoon rivin viimeiseen sarakkeeseen.

Pelinohjaajapalkkiot maksetaan tilillesi kesäkuun loppuun mennessä.
Muistathan toimittaa sitä ennen JäPS toimistolle tilinumerosi ja verokortin.

Opel-liigan säännöt https://opelliiga.sporttisaitti.com/pelinohjaajat/

Aluksi saa varata maksimissaan kolme peliä, jotta pelejä riittäisi monipuolisesti kaikille. Otetaan uusintakierros sitten, jos pelit eivät mene kaupaksi. 

Palkkiot:

5v5 pelit - 8€
8v8 pelit - 10€

 

Lisätietoja

Tuure Nummi

JäPS Junioripäällikkö

tuure.nummi@japs.fi

0451746010

 

 

JäPS Opel-liigan kotiottelut - kevät 2019
Nrovko 17AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
1ti 23.4.2019klo. 18:00JäPS Sininen ATiPS HakunilaHarjulaP12 taso 15v5 Miika Aalto
2ti 23.4.2019klo. 18:00JäPS Sininen BSibboVHarjulaP12 taso 15v5 Emil Parjanen
3ti 23.4.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen AKP-75 VihreäHarjulaP12 taso 25v5 Emil Parjanen
4ti 23.4.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen DMU P12HarjulaP12 taso 25v5 Miika Aalto
5ti 23.4.2019klo. 18:30JäPSTuPS P08 HarmaaLukioP08 taso 18v8 Emil Kalliojärvi
6ti 23.4.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BKopse P08 KJTLukioP08 taso 38v8 Onni Kiiski
7ti 23.4.2019klo. 19:30Jäps T08KeiKaLukioT08 taso 28v8 X
8ke 24.4.2019klo. 17:45JäPS AthleticsKelA 2011 punainenHarjulaP11 taso 25v5 Arttu Jyske
9ke 24.4.2019klo. 18:30JäPS UnitedNJS MustaHarjulaP11 taso 15v5 Arttu Jyske
10ke 24.4.2019klo. 18:30JäPS CityNJS SininenHarjulaP11 taso 15v5 Arttu Jyske
11to 25.4.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BMU YsitLukioP09 taso 28v8 Rasmus Ripatti
12to 25.4.2019klo. 19:30JäPSSV GulLukioP09 taso kilpa8v8 Neea Rautiainen 
 Nrovko 18AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
13ma 29.4.2019klo. 17:30Jäps T10-11 SininenTiPS Hakunila T2010HarjulaT10 taso 15v5 Viljami Sinisalo
14ma 29.4.2019klo. 17:30JäPS T10-11 ValkoinenSV BlåHarjulaT10 taso 25v5 Jessica Ainasto
15ma 29.4.2019klo. 18:30JäPSTiPS HakunilaHarjulaP10 taso kilpa8v8 Kasimir Kuoppamäki
16ma 29.4.2019klo. 19:30JäPS SininenSV GulHarjulaP10 taso 25v5 Arttu Jyske
17ma 29.4.2019klo. 19:30JäPS P10 valkoinen AKelA 2010 keltaisetHarjulaP10 taso 35v5 Erkka Kuisma
18to 2.5.2019klo. 18.30JäPS T11TuPS PuumatHarjulaT11 taso yleinen5v5 Minja Hyttinen
19to 2.5.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BJoKiLukioP09 taso 28v8 Luka Rannisto
 Nrovko 19AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
20ma 6.5.2019klo. 18:00Jäps BI-HK P10-11 sininenHarjulaP10 taso 15v5 Rico Mikkonen
21ma 6.5.2019klo. 18:00Jäps AKoiPS P10 SininenHarjulaP10 taso 15v5 Eino Kiiski
22ma 6.5.2019klo. 19:00JäPS SininenKOPSE P10 KeltainenHarjulaP10 taso 25v5 Eino Kiiski
23ma 6.5.2019klo. 19:00JäPS P10 valkoinen BSV BlåGulHarjulaP10 taso 35v5 Neea Kaarna
24ti 7.5.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen AMU P12HarjulaP12 taso 25v5 Anette Kemppainen
25ti 7.5.2019klo. 18:00JäPS Sininen BTiPS HakunilaHarjulaP12 taso 15v5 Eino Kiiski
26ti 7.5.2019klo. 18.45JäPS Valkoinen BSV BlåHarjulaP12 taso 25v5 Juuso Liinakoski
27ti 7.5.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen DPPS KeltainenHarjulaP12 taso 25v5 Oskari Multala
28ti 7.5.2019klo. 18:30Jäps T08Kopse MustatLukioT08 taso 28v8siirtopyyntö Kopselta, ei voi varata
29ti 7.5.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen AFC Kapina MustaLukioP08 taso 28v8X
30ti 7.5.2019klo. 18:30JäPSTuPS vihreäLukioP09 taso kilpa8v8 Anton Salminen
31ke 8.5.2019klo. 17.45JäPS T11VJS MustaHarjulaT11 taso yleinen5v5 Ida Hyttinen
32ke 8.5.2019klo. 18:30JäPS SocietasKelA 2011 keltainenHarjulaP11 taso 25v5 X
33ke 8.5.2019klo. 18:30JäPS RoversFCFJ KeltainenHarjulaP11 taso 25v5 Erkka Kuisma
33Bke 8.5.2019klo 19:00JäPS T08Kopse MustatLukioT08 taso28v8 Ida Hyttinen
34to 9.5.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen ATuPS punainenLukioP09 taso 18v8 Rasmus Ripatti
35to 9.5.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BSV VitLukioP09 taso 28v8 Neea Rautiainen 
 Nrovko 20AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
36ma 13.5.2019klo. 18:00JäPS P10 valkoinen ATiPS Hakunila VihreäHarjulaP10 taso 35v5 Juuso Liinakoski
37ma 13.5.2019klo. 18:00Jäps T10-11 SininenTuPS VihreäHarjulaT10 taso 15v5 Toivo Salonen
38ma 13.5.2019klo. 19:00JäPSFCFJ ValkoinenHarjulaP10 taso kilpa8v8 Ida Hyttinen
39ti 14.5.2019klo. 18:00JäPS Sininen BTuPS VihreäHarjulaP12 taso 15v5 Anette Kemppainen
40ti 14.5.2019klo. 18:00JäPS Sininen ATuPS MustaHarjulaP12 taso 15v5 Juuso Liinakoski
41ti 14.5.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen ATUPS 2012 ValkoinenHarjulaP12 taso 25v5 Emil Parjanen
42ti 14.5.2019klo. 18:30JäPSTuPS P08 valkoinenLukioP08 taso 18v8 Anton Salminen
43ti 14.5.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen AFC Kapina PunainenLukioP08 taso 28v8 Jessica Ainasto
44ti 14.5.2019klo. 19:30Jäps P08 Sininen BKoips P08 ValkoinenLukioP08 taso 38v8 Anton Salminen
45ti 14.5.2019klo. 19:30Jäps T08AskU-HAlkuLukioT08 taso 28v8 Jessica Ainasto
46ke 15.5.2019klo. 17.45JäPS AthleticsHaukat HarmaaHarjulaP11 taso 25v5 Heidi Jäske
47ke 15.5.2019klo. 18:30JäPS CityTuPS TiikeritHarjulaP11 taso 15v5 Neea Kaarna
48ke 15.5.2019klo. 18:30JäPS UnitedKP-75HarjulaP11 taso 15v5 Oskari Multala
49to 16.5.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen AKelA09LukioP09 taso 18v8 Neea Rautiainen 
 Nrovko 21AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaus
50ma 20.5.2019klo. 18:00JäPS SininenFCFJ SininenHarjulaP10 taso 25v5 Miika Aalto
51ma 20.5.2019klo. 18:00JäPS P10 valkoinen BTuPS PunainenHarjulaP10 taso 35v5 Sauli Hämäläinen
52ma 20.5.2019klo. 19:00Jäps AI-HK P10-11 sininenHarjulaP10 taso 15v5 Sauli Hämäläinen
53ma 20.5.2019klo. 19:00Jäps BPPS 2HarjulaP10 taso 15v5 Samu Kulonen
54ti 21.5.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen CKP-75 KeltainenHarjulaP12 taso 25v5 Anette Kemppainen
55ti 21.5.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen BKP-75 VihreäHarjulaP12 taso 25v5 Rico Mikkonen
56ti 21.5.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen D TuPS 2012 ValkoinenHarjula P12 taso 25v5 Veera Jääskä
57ti 21.5.2019klo. 18:30Jäps T08Hyps PunainenLukioT08 taso 28v8 Jessica Ainasto
58ke 22.5.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen AHyPS SininenAuto-Arita AreenaP08 taso 28v8 Kasimir Kuoppamäki 
59ke 22.5.2019klo. 17.45JäPS T11TiPS HakunilaHarjulaT11 taso yleinen5v5 Ida Hyttinen
60ke 22.5.2019klo. 17:45JäPS SocietasHaukat MustaHarjulaP11 taso 15v5 Sauli Hämäläinen
61ke 22.5.2019klo. 18:30JäPS RoversKP-75 KeltavihreäHarjulaP11 taso 25v5 Heidi Jäske
62ke 22.5.2019klo. 18:30JäPS AthleticsTiPS 3HarjulaP11 taso 25v5 Neea Kaarna
63to 23.5.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen BAsku leijonatLukioP09 taso 28v8 Rico Mikkonen
64to 23.5.2019klo. 19:30JäPSKP-75 KeltainenLukioP09 taso kilpa8v8 
 Nrovko 22AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
65ma 27.5.2019klo. 17:30JäPS T10-11 ValkoinenTiPS T10-11HarjulaT10 taso 15v5 Pyry Teittinen
66ma 27.5.2019klo. 18:30JäPSTiPSHarjulaP10 taso kilpa8v8 Kasimir Kuoppamäki
67ma 27.5.2019klo. 19:30JäPS SininenNJS KeltainenHarjulaP10 taso 25v5 Samu Kulonen
68ma 27.5.2019klo. 19:30JäPS P10 valkoinen AMartin Sudet 10HarjulaP10 taso 35v5 Oskari Multala
69ti 28.5.2019klo. 18:00JäPS Sininen ATuPS VihreäHarjulaP12 taso 15v5 Veera Jääskä
71ti 28.5.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen CTUPS 2012 ValkoinenHarjulaP12 taso 25v5 Emil Parjanen
72ti 28.5.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen BMU P12HarjulaP12 taso 25v5 Arttu Jyske
73ti 28.5.2019klo. 18:30JäPSTuPS P08 HarmaaLukioP08 taso 18v8 Akseli Hietarinta
74ti 28.5.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BRaKeLukioP08 taso 38v8 Luka Rannisto
75ti 28.5.2019klo. 19:30Jäps T08TuPS T0809 LilaLukioT08 taso 28v8 Anton Salminen 
76ke 29.5.2019klo. 17:45JäPS RoversMU KeltainenHarjulaP11 taso 25v5 Noa Lönqvist
77ke 29.5.2019klo. 18:30JäPS CityTiPS 1HarjulaP11 taso 15v5 Noa Lönqvist
78ke 29.5.2019klo. 18:30JäPS UnitedTuPS TiikeritHarjulaP11 taso 15v5 Erkka Kuisma
 Nrovko 23AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
79ma 3.6.2019klo. 17.30Jäps T10-11 SininenSV GulHarjulaT10 taso 15v5 Pyry Teittinen
80ma 3.6.2019klo. 17:30JäPS T10-11 ValkoinenKP-75 BrasiliaHarjulaT10 taso 15v5 Milla Kettunen
81ma 3.6.2019klo. 18:30JäPS P10 valkoinen AHaukat ValkoinenHarjulaP10 taso 35v5 Arttu Jyske
82ma 3.6.2019klo. 18:30JäPS P10 valkoinen BHaukat OranssiHarjulaP10 taso 35v5 Pyry Teittinen
83ti 4.6.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen DSV BlåHarjulaP12 taso 25v5 Emmi Vesalainen
84ti 4.6.2019klo. 18:00JäPS Sininen BTiPS 1HarjulaP12 taso 15v5 Arttu Jyske
85ti 4.6.2019klo. 18:30JäPSTuPS P08 valkoinenLukioP08 taso 18v8 Onni Kiiski
86ti 4.6.2019klo. 18:30Jäps P08 Sininen BTiPS Vihreä 3LukioP08 taso 38v8 Akseli Hietarinta
87ke 5.6.2019klo. 18:30JäPS SocietasKopse SininenHarjulaP11 taso 25v5 Juuso Liinakoski
88to 6.6.2019klo. 19:30JäPSPPS MustaLukioP09 taso kilpa8v8 Onni Kiiski
 Nrovko 24AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
89ma 10.6.2019klo. 17:30JäPS T10-11 ValkoinenRaKe TimanttitytötHarjulaT10 taso 15v5 Melissa Ahlroos
90ma 10.6.2019klo. 18:30Jäps AMU10HarjulaP10 taso 15v5 
91ma 10.6.2019klo. 18:30Jäps BKelA 2010HarjulaP10 taso 15v5 Arttu Jyske
92ma 10.6.2019klo. 19:30JäPSNJS MustaHarjulaP10 taso kilpa8v8 
93ti 11.6.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen BKoips P2012 ValkoinenMonitoimihalliP12 taso 25v5 
94ti 11.6.2019klo. 18:00JäPS Sininen APPS MustaMonitoimihalliP12 taso 1 5v5 Erkka Kuisma
95ti 11.6.2019klo. 18:00JäPS Valkoinen APPS PunainenHarjulaP12 taso 25v5 Emil Parjanen
97ti 11.6.2019klo. 18:45JäPS Valkoinen CPPS KeltainenHarjulaP12 taso 25v5 Oskari Myllys
98ti 11.6.2019klo. 18:30JäPSI-HK P08 ValkoinenLukioP08 taso 18v8 Akseli Hietarinta
99ke 12.6.2019klo. 17:45JäPS AthleticsTiPS Hakunila VihreäHarjulaP11 taso 25v5 Joona Piiparinen
100ke 12.6.2019klo. 17:45JäPS RoversHaukat OranssiHarjulaP11 taso 25v5 Jukka Riihelä
101ke 12.6.2019klo. 18:30JäPS CityTiPS Hakunila HarjulaP11 taso 15v5 Jukka Riihelä
102ke 12.6.2019klo. 18:30JäPS UnitedKopse MustaHarjulaP11 taso 15v5 Joona Piiparinen
103to 13.6.2019klo. 18:00Jäps P08 Sininen APPS Valkoiset 08Auto-Arita AreenaP08 taso 28v8 Jukka Riihelä
104to 13.6.2019klo. 19:30JäPS P09 sininen AKopse ValkoinenLukioP09 taso 18v8 Leevi Muurimäki
105to 13.6.2019klo. 19:30JäPSI-HK SininenLukioP09 taso kilpa8v8 Erkka Kuisma
 Nrovko 25AikaKotijoukkueVierasjoukkuePaikkaTasoPelitapa Pelinohjaaja
106ti 18.6.2019klo. 18.00JäPS Valkoinen DTiPS 3HarjulaP12 taso 25v5 Emmi Vesalainen